Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  CALIVITA

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на CALIVITA ACIDOPHILUS 100 КАПСУЛИ

  CALIVITA ACIDOPHILUS 100 КАПСУЛИ


  Acidophilus е пробиотски производ кој содржи култура на Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus е особено резистентна и корисна бактерија која го помага здравото функционирање на цревата, ги заменува клетките кои секојдневно се губат и учествува во активноста на имуниот систем. Таа помага да се одржи цревната флора, што е предуслов за адекватна функција на цревата. Производот исто така содржи и растителни влакна од семе од Psyllium. Овие фибри подлегнуваат на процес на ферментација во цревата, што ја помага функцијата на корисните бактерии кои го населуваат тој дел на дигестивниот систем.
  ден 1.668,00
  Слика на CALIVITA BEE POWER 50 КАПСУЛИ

  CALIVITA BEE POWER 50 КАПСУЛИ


  Bee Power е производ кој содржи матичен млеч. Една од основните состојки на матичниот млеч, ХДА, има антимикробен ефект против повеќето бактерии и габички. Матичниот млеч го содржи целиот комплекс на Б витамините, заедно со минералите и елементите во траги (како сулфур, манган, никел и кобалт)
  ден 828,00
  Слика на CALIVITA C - PLUS 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA C - PLUS 100 ТАБЛЕТИ


  Овие таблети содржат витамин Ц заедно со шипка во прав и биофлавоноиди, кои го зајакнуваат неговиот ефект. Овој производ може, покрај добро познатите ефекти на витаминот Ц да ги намали симптомите на алергија.
  ден 586,00
  Слика на CALIVITA C 500 - 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA C 500 - 100 ТАБЛЕТИ


  Употребата на Витамин Ц (аскорбинска кислеина) е корисна, а во одредени случаи и неопходна. Во случаи на настинки, грозница, употреба на некои лекови и контрацептивни средства, потребите од овој витамин се зголемуваат. Во широката палета на нашите производи, ќе сретнете пповеќе видови на витамин Ц, а одберете го оној кој најмногу и одговара на вашата возраст и здравствена состојба.
  ден 844,00
  Слика на CALIVITA CHELATED ZINC 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA CHELATED ZINC 100 ТАБЛЕТИ


  Calivita Современи таблети кои содржат органски соединенија на цинкот. Хелатните врски обезбедуваат целосна апсорпција и искористување. Посебно се препорачуваат за машкиот пол!
  ден 565,00
  Слика на CALIVITA DIGESTIVE ENZYMES 100 ТАБЛЕТИ

  CALIVITA DIGESTIVE ENZYMES 100 ТАБЛЕТИ


  Digestive Enyzmes содржи дигестивни ензими и активни состојки од растително потекло кои ги помагаат процесите на дигестија на храната. Ако Вашите навики на исхрана или начин на живот не се соодветни, може лесно да дојде до нарушување на рамнотежата на дигестивниот систем. Разградувањето на состојките од исхраната со помош на ензимите е првиот чекор до добра апсорпција и искористување на храната. Со соодветните ензими може да помогнете во разградувањето на мастите, протеините и јаглените хидрати, а со тоа да ја подобрите функцијата на дигестивниот систем и Вашето тело.
  ден 1.544,00