Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Арс Либрис

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на АЛЕКС ФЕРГУСОН: МОЈАТА АВТОБИОГРАФИЈА

  АЛЕКС ФЕРГУСОН: МОЈАТА АВТОБИОГРАФИЈА


  Автор: Алекса Фергусон
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-700-2
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 376
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 700,00
  Слика на ВО КРАЛСТВОТО: МОЈОТ ЖИВОТ ВО СЕМЕЈСТВОТО БИН ЛАДЕН

  ВО КРАЛСТВОТО: МОЈОТ ЖИВОТ ВО СЕМЕЈСТВОТО БИН ЛАДЕН


  Автор: Кармен Бин Ладен
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-632-6
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 198
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 330,00 ден 280,00
  Слика на ДА! 50 ТАЈНИ НА НАУКАТА НА УБЕДУВАЊЕТО

  ДА! 50 ТАЈНИ НА НАУКАТА НА УБЕДУВАЊЕТО


  Автор: Стив Ј. Мартин, Ноа Ј. Голдстајн, Роберт Циалдини
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-972-3
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 368
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 300,00
  Слика на ЈАС СУМ МАЛАЛА

  ЈАС СУМ МАЛАЛА


  Автор: Малала Јусафсај, Кристина Лемб
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-947-1
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 296
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 500,00 ден 400,00
  Слика на КНИГА ЗА ТЕЛОТО

  КНИГА ЗА ТЕЛОТО


  Автор: Камерон Дијаз, Сандра Барк
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-971-6
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 280
  Димензии: Б5
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 500,00 ден 450,00
  Слика на МЕСИ: ПРИКАЗНА ЗА МОМЧЕТО ШТО СТАНА ЛЕГЕНДА

  МЕСИ: ПРИКАЗНА ЗА МОМЧЕТО ШТО СТАНА ЛЕГЕНДА


  Автор: Лука Кајоли
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-713-2
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 320
  Димензии: 205х145
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  ден 300,00
  Слика на МИХАЕЛ ШУМАХЕР: ВРВОТ НА ВЕЛИЧЕСТВЕНОСТА

  МИХАЕЛ ШУМАХЕР: ВРВОТ НА ВЕЛИЧЕСТВЕНОСТА


  Автор: Џејмс Ален
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-952-5
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 360
  Димензии: 205x145
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  ден 300,00 ден 250,00
  Слика на МОМЧЕТО МИЛИЈАРДЕР: МАРК ЗАКЕРБЕРГ СО СВОИ ЗБОРОВИ

  МОМЧЕТО МИЛИЈАРДЕР: МАРК ЗАКЕРБЕРГ СО СВОИ ЗБОРОВИ


  Автор: Џорџ Беам
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-665-4
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 160
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 250,00
  Слика на НАПОЛЕОН

  НАПОЛЕОН


  Автор: Пол Џонсон
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-247-300-0
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 224
  Димензии: 132x190
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 300,00 ден 250,00
  Слика на НАПРЕД: КАКО СТАРБАКС СЕ БОРЕШЕ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ БЕЗ ДА ЈА ИЗГУБИ СВОЈАТА ДУША

  НАПРЕД: КАКО СТАРБАКС СЕ БОРЕШЕ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ БЕЗ ДА ЈА ИЗГУБИ СВОЈАТА ДУША


  Автор: Хауард Шулц
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 9786082293479
  Година на издавање: 2013
  Број на страни: 360
  Димензии: 135х215
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 330,00
  Слика на ОПРА

  ОПРА


  Автор: Кити Кели
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-379-0
  Година на издавање: 2013
  Број на страни: 579
  Димензии: 117х190
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  ден 750,00 ден 600,00
  Слика на ПЕТАР ВЕЛИКИ

  ПЕТАР ВЕЛИКИ


  Автор: М. С. Андерсон
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-247-303-1
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 232
  Димензии: 148x207
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 350,00 ден 300,00
  Слика на ПЛЕЈБОЈОТ И СТАОРЕЦОТ: ПРИКАЗНАТА ЗА ЏЕЈМС ХАНТ И НИКИ ЛАУДА

  ПЛЕЈБОЈОТ И СТАОРЕЦОТ: ПРИКАЗНАТА ЗА ЏЕЈМС ХАНТ И НИКИ ЛАУДА


  Автор: Рој Кали
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-640-1
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 216
  Димензии: 205x145
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  ден 300,00 ден 250,00
  Слика на РИЧАРД БРЕНСОН: КАКО ЈА ИЗГУБИВ НЕВИНОСТА

  РИЧАРД БРЕНСОН: КАКО ЈА ИЗГУБИВ НЕВИНОСТА


  Автор: Ричард Бренсон
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-663-0
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 580
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 550,00
  Слика на Сервирај за победа - Новак Ѓоковиќ

  Сервирај за победа - Новак Ѓоковиќ


  Автор: Новак Ѓоковиќ
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-606-7
  Година на издавање: 2013
  Број на страни: 184
  Димензии: 145х205
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  ден 300,00
  Слика на СПОРТСКИОТ АМБАСАДОР НОВАК ЃОКОВИЌ И ПОДЕМОТ НА СРБИЈА

  СПОРТСКИОТ АМБАСАДОР НОВАК ЃОКОВИЌ И ПОДЕМОТ НА СРБИЈА


  Автор: Крис Бауерс
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-951-8
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 296
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 300,00
  Слика на ТИШИНА

  ТИШИНА


  Автор: Сузан Кејн
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-634-0
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 368
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 500,00 ден 450,00
  Слика на ХРУШЧОВ: НА ЧЕЛО НА СССР

  ХРУШЧОВ: НА ЧЕЛО НА СССР


  Автор: Рој А. Медведев и Жорес А. Медведев
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-247-306-2
  Година на издавање: 2015
  Број на страни: 182
  Димензии: 130x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 300,00 ден 250,00
  Слика на ЏУЛИЈАН АСАНЖ: НЕАВТОРИЗИРАНА АВТОБИОГРАФИЈА

  ЏУЛИЈАН АСАНЖ: НЕАВТОРИЗИРАНА АВТОБИОГРАФИЈА


  Автор: Џулијан Асанж
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-648-7
  Година на издавање: 2014
  Број на страни: 320
  Димензии: 145x205
  Корица: мека
  Јазик: МК
  ден 420,00 ден 370,00