Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ARAL

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL BLUE TRONIC 10W-40 1L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL BLUE TRONIC 10W-40 1L


  Стандарди

  • API SL/CF
  • ACEA A3, B4
  • BMW Longlife-04
  • VW 501.01 / 505.00
  • FIAT 9.55535-D2
  • MB 229.1
  ден 400,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL BLUE TRONIC 10W-40 4L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL BLUE TRONIC 10W-40 4L


  Стандарди

  • API SL/CF
  • ACEA A3, B4
  • BMW Longlife-04
  • VW 501.01 / 505.00
  • FIAT 9.55535-D2
  • MB 229.1
  ден 1.450,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL HIGH TRONIC 5W-40 1L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL HIGH TRONIC 5W-40 1L


  Стандарди

  • API SL/CF
  • ACEA A3, B3, B4
  • FORD WSS-M2C 917-A
  • BMW Longlife-98
  • VW 502.00 / 505.00 / 505.01
  • PORSCHE A40
  • RENAULT RN 0700/0710
  • MB 229.31
  ден 500,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL HIGH TRONIC 5W-40 4L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL HIGH TRONIC 5W-40 4L


  Стандарди

  • API SL/CF
  • ACEA A3, B3, B4
  • FORD WSS-M2C 917-A
  • BMW Longlife-98
  • VW 502.00 / 505.00 / 505.01
  • PORSCHE A40
  • RENAULT RN 0700/0710
  • MB 229.31
  ден 1.950,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL SUPER TRONIC 5W-30 1L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL SUPER TRONIC 5W-30 1L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • BMW Longlife-04
  • VW 504.00 / 507.00
  • PORSCHE C30
  • MB 229.51
  ден 600,00
  Слика на МОТОРНО МАСЛО ARAL SUPER TRONIC 5W-30 4L

  МОТОРНО МАСЛО ARAL SUPER TRONIC 5W-30 4L


  Стандарди

  • ACEA C3
  • BMW Longlife-04
  • VW 504.00 / 507.00
  • PORSCHE C30
  • MB 229.51
  ден 2.300,00