Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Amix

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на AMIX™ QUICKGEL 45GR

  AMIX™ QUICKGEL 45GR


  Amix™ QuickGel со кофеин е супер концентриран енергетски гел во компактен формат за да ви овозможи повеќе енергија во подолг период за време на физичката активност.
  ден 70,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 2 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 2 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 2.500,00
  Слика на 100% PREDATOR PROTEIN 4 KG

  100% PREDATOR PROTEIN 4 KG


  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  ден 4.500,00
  Слика на AMINO HYDRO 32 250 TAB

  AMINO HYDRO 32 250 TAB


  Whey Enzimed Hydrolysis Amino Tablets 2000 mg
  ден 1.450,00
  Слика на AMINO HYDRO 32 550 TAB

  AMINO HYDRO 32 550 TAB


  Whey Enzimed Hydrolysis Amino Tablets 2000 mg
  ден 2.500,00
  Слика на AMIX CARNILEAN 480ML LQD.

  AMIX CARNILEAN 480ML LQD.


  CarniLean™ e спортски суплемент со максимална ефективност кој придонесува за губење на телесните масти во најкраток можен рок. Моќна комбинација од состојќи со стимулирачки, диуретски, енергетски и термогеничен ефект.
  ден 1.290,00
  Слика на AMIX CLA 1200 + GREEN TEA CPS.

  AMIX CLA 1200 + GREEN TEA CPS.


  Amix™ CLA 1200 е продукт кој во исто време цели кон губење на акумулираните масти и задржување на мускулите. CLA 1200 не содржи стимуланси, и е дизајниран за безбедно губење на телесните масти.
  ден 890,00
  Слика на AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 200 CAPS

  AMIX LIPOTROPIC FAT BURNER (БЕЗ КОФЕИН) – 200 CAPS


  AmixTM Lipotropic Fat Burner содржи 9 клучни состојки кои ќе ви помогнат во топењето на мастите без никакви штетни состојки. Содржи Л-карнитин, Холин, Иноситол, Бетаин, Метионин, Таурин, CLA, HCA и витамин Б6.
  ден 1.590,00
  Слика на AMIX MINISHAKER COLOR 400 ML

  AMIX MINISHAKER COLOR 400 ML


  Amix™ MiniShaker 400ml ви овозможува да ги мешате вашите протеински напитоци брзо и лесно додека сте во движење. Без потреба од блендери за правење на совршен протеински напиток.
  ден 220,00
  Слика на AMIX TRIBULYN™ 90% 90CPS.

  AMIX TRIBULYN™ 90% 90CPS.


  TribuLyn™ 90% cps. е спортски суплемент со највисок биолошки квалитет на пазарот. Помага во зголемување на нивото на тестостерон со зголемена синтетизација на азот, која носи до зголемена мускулна маса и сила. Исто така,може да доведе и до побрз опоравок, со што овозможува да се зголеми интензитетот на тренингот.
  ден 1.100,00
  Слика на AMIX КУТИЈА ЗА ТАБЛЕТИ

  AMIX КУТИЈА ЗА ТАБЛЕТИ


  Практична кутија за таблети поделена на 7 дена, одлична со компактна големина, која комотно може да се понесе на тренинг или на пат.
  ден 100,00
  Слика на ARGININE 120CPS.

  ARGININE 120CPS.


  Amix ™ Arginine е одличен продукт за зголемена васкуларност и напумпаност на мускулите.
  ден 850,00
  Слика на BCAA MICRO INSTANT JUICE 400GR + 100GR FREE

  BCAA MICRO INSTANT JUICE 400GR + 100GR FREE


  Хидролизирани, брзо солубилни
  БЦАА микро инстант џус
  Л-леуцин, л-изолеуцин, л-валин 7000 мг. во доза!
  Ултра 2:1:1 однос
  Нето: 400г.+100 г. гратис
  ден 1.790,00
  Слика на BETA-ALANINE (CARNOSYN®)CPS.

  BETA-ALANINE (CARNOSYN®)CPS.


  CarnoSyn® е патентирана форма на Бета Аланин. Бета Аланинот е природно оформувачка бета амино киселина која се создава во мускулните ткива како компонента на карносинот.
  Состојки: Бета Алалнин (CаrnoSyn®), желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, титаниум диоксид).
  ден 900,00
  Слика на CAFFEINE WITH TAURINE COMPLEX 90 CAPS

  CAFFEINE WITH TAURINE COMPLEX 90 CAPS


  200 mg Caffeine Anhydrous + 400 mg Taurine
  ден 550,00
  Слика на CARBOJET GAIN 1KG

  CARBOJET GAIN 1KG


  CarboJet™ Gain е погоден за активни луѓе, кои имаат придобивка од мешавина од протеини и комплекс од јаглехидрати со врвен квалитет. Калориите доаѓаат од веј протеин и јаглехидрати со низок гликемиски индекс.
  ден 690,00
  Слика на CARBOJET GAIN 2.27KG

  CARBOJET GAIN 2.27KG


  CarboJet™ Gain е погоден за активни луѓе, кои имаат придобивка од мешавина од протеини и комплекс од јаглехидрати со врвен квалитет. Калориите доаѓаат од веј протеин и јаглехидрати со низок гликемиски индекс.
  ден 1.350,00
  Слика на CARNILINE® 90CPS.

  CARNILINE® 90CPS.


  CarniLine® e специјализирана формула од високо квалитетен Л-карнитин и BioPerine®. Исто така е стандардизиран екстракт од овошје од Piper nigrum L (црн пипер) или Piper longum L (долг лут пипер). Содржи 95% пиперин. Пиперинот ја зголемува природната термогена активност на телото.
  ден 1.100,00
  Слика на CHELAZONE® IRONCHEL®- 30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® IRONCHEL®- 30 КАПСУЛИ


  Железото придонесува за:
  Нормална когнитивна функција
  Нормален метаболизам кој дава енергија
  Нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин
  Нормален транспорт на кислород во телото
  Нормалната функција на имунолошкиот систем
  Намалување на заморот
  Има улога во процесот на поделба на клетките
  ден 260,00
  Слика на CHELAZONE® MULTICHEL® CA+MG+ZN -30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® MULTICHEL® CA+MG+ZN -30 КАПСУЛИ


  Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
  За нормален метаболизам што дава енергија, нормална мускулна функција, добри коски, заби, нокти, кожа.
  За вашиот имунолошки систем.
  ден 260,00
  Слика на CHELAZONE® MULTICHEL® COMPLETE 6 – 30 КАПСУЛИ

  CHELAZONE® MULTICHEL® COMPLETE 6 – 30 КАПСУЛИ


  Хелатска форма на минерали со многу висока биорасположивост и апсорпција.
  Мултиминерален комплекс за подобро одржување на здравјето во коските, забите, кожата, ноктите.
  За нормален метаболизам што дава енергија, нормално функционирање на нервниот систем и како заштита на клетките од оксидативен стрес.
  За намалување на заморот.
  ден 260,00
  Слика на CREATINE MONOHYDRATE 300GR

  CREATINE MONOHYDRATE 300GR


  Аmix™ Креатин Монохидрат
  Креатин монохидрат е најверојатно најупотребуваниот додаток во исхраната. Креатин монохидрат е основа за создавање на креатин фосфат, кој е извор на енергија во клетките. Креатинот ги зголемува физичките перформанси и Ви создава можност за брза и силно интензива физичка активност.
  ден 550,00
  Слика на KRE ALKALYN 1500 120 CAPS

  KRE ALKALYN 1500 120 CAPS


  Kre Alkalyn 1500 мг од брендот Amix Nutrition
  ден 1.200,00
  Слика на KRE ALKALYN 1500 220 CAPS

  KRE ALKALYN 1500 220 CAPS


  Kre Alkalyn 1500 мг од брендот Amix Nutrition
  ден 1.900,00
  Слика на L-GLUTAMINE MICRO POWDER 500GR

  L-GLUTAMINE MICRO POWDER 500GR


  Л-глутаминот е најзастапена аминокиселина во телото. Таа сочинува повеќе од 60% од мускулниот аминокиселински базен.
  ден 1.590,00
  Слика на MONSTER BEEF 2,2 KG

  MONSTER BEEF 2,2 KG


  Amix Monster Beef Protein е одличен избор за некој кој сака: – да изгради почиста мускулна маса – да ја зголеми силата – повисоко ниво на протеини – зајакнат со креатин – НЕ СОДРЖИ ЛАКТОЗА – БЕЗ АСПАРТАМ
  ден 2.990,00
  Слика на MUSCLECORE NITRO BCAA PLUS 500GR

  MUSCLECORE NITRO BCAA PLUS 500GR


  MuscleCore® Nitro BCAA е потентен извор на високо квалитетни супер-микронизирани инстантни аминокиселини од разграден ланец (BCAA) во прецизен 2:1:1 сооднос, збогатени со супер микронизиран Л-глутамин и витамин Б6. Nitro BCAA е високо концентриран продукт без полначи и филери.
  ден 1.850,00
  Слика на NITRIC OXIDE CPS.

  NITRIC OXIDE CPS.


  Amix™ Nitric Oxide е составен од Аргинин Алфа-Кетоглутарат како главна состојка. Неесенцијална аминокиселина која е непходна за создавање на азотен оксид (nitric oxide) во црниот дроб.
  ден 990,00
  Слика на OPTIWHEY™ CFM INSTANT PROTEIN | 2KG

  OPTIWHEY™ CFM INSTANT PROTEIN | 2KG


  OptiWhey™ CFM Instant Protein е премиум продукт кој содржи 3 видови на веј протеин (инстант микрофилтриран CFM® веј концентрат, инстант микрофилтритан CFM® веј изолат и инстант хидролизиран CFM® веј изолат), збогатен со PepForm™ пептиди од Леуцин и мулти ензим комплекс DigeZyme®.
  ден 3.500,00
  Слика на OSTEO GELATIN 400 CAPS

  OSTEO GELATIN 400 CAPS


  Комбинација од колаген хидролизат и MSM (метилсулфонилметан).
  Желатинот ги обезбедува компонентите на колаген, кој е основно врзивно ткиво и се наоѓа во кожата,’рскавиците, ‘рбетните дискови, зглобовите, коските и забите.
  ден 1.200,00
  Слика на SHAKE 4 FIT&SLIM 1KG PWD.

  SHAKE 4 FIT&SLIM 1KG PWD.


  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.
  ден 1.690,00
  Слика на SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.

  SHAKE 4 FIT&SLIM 500GR PWD.


  Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена. Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.
  ден 990,00
  Слика на SHAKER MONSTER BOTTLE COLOR

  SHAKER MONSTER BOTTLE COLOR


  Amix Monster Shaker Color 600ml доаѓа со две дополнителни прегради, една за плус протеин и една преграда за таблети и додатни суплементи како креатин, BCAA.
  ден 300,00
  Слика на SHAKER MONSTER BOTTLE NEW

  SHAKER MONSTER BOTTLE NEW


  Amix Shaker Monster Bottle 600ml е паметно решение за носење на дополнителни суплементи.
  ден 300,00
  Слика на SYNEMAX® 90CPS.

  SYNEMAX® 90CPS.


  SyneMax® е бленд од 6 моќни состојки кои активно помагаат во поддршка на метаболизмот на масти.
  Содржи екстракт од гуарана, екстракт од кора од бела врба, екстракт од зелен чај, екстракт од цитрус нарингин, екстракт од корен од ѓумбир, и екстракт од горчлив портокал.
  ден 1.190,00
  Слика на TIGGER® ZERO BAR – 60GR – СО ВКУС НА ВАНИЛА КАРАМЕЛА

  TIGGER® ZERO BAR – 60GR – СО ВКУС НА ВАНИЛА КАРАМЕЛА


  Врвен протеински комплекс
  Одличен извор на влакна
  Превкусна карамела со ниско ниво на шеќер
  ден 100,00
  Слика на TRIBU-ZMA® 90 TAB

  TRIBU-ZMA® 90 TAB


  AmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.
  ден 1.400,00
  Слика на VITAMIN C 500MG 100+25 FREE

  VITAMIN C 500MG 100+25 FREE


  Витаминот Ц помага во абсорпцијата на железо во организмот и овозможува нормална функција на имунитетот.
  Придонесува во заштитата на ќелиите од оксидативниот стрес.
  Придонесува во нормалното формирање на колаген, нормалната функција на коските, ‘рскавиците, забите и непцата.
  ден 490,00
  Слика на VITARGO® LOAD 2000GR PWD

  VITARGO® LOAD 2000GR PWD


  Vitargo е патентирана мешавина на јаглехидрати со уникатни особини, специјално формулирана за атлети за ефективно полнење на лесно достапна мускулна енергија (гликоген) во телото. Vitargo има значително голема количина на јаглехидрати, за разлика од другите спортски напитоци со јаглехидрати, поради молекуларната структура од гликоген.
  ден 2.100,00
  Слика на WHEY PURE FUSION 2300GR

  WHEY PURE FUSION 2300GR


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 3.050,00
  Слика на WHEY PURE FUSION PROTEIN

  WHEY PURE FUSION PROTEIN


  Придобивки:
  Протеинот го подтикнува растот на мускулната маса
  Протеинот придонесува во зачувување на мускулната маса
  Има одличен вкус и не содржи аспартам
  Засладено со sucralose SPLENDA®
  Содржи високо квалитетен веј протеин концентрат и CFM® веј протеин изолат
  ден 70,00