Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  АЛОЕ ВЕРА ГЕЛ 750 МЛ. - во стаклено шише

  Бренд: Natura Therapy

  Редовниот внес на гелот од Алое Вера со Ресвератрол помага за:

  • подобрување на дигестијата и смирување на воспаленијата во желудникот и цревата
  • зајакнување на имунитетот и отпорноста на дишните органи,, посебно на белите дробови, како и намалување на реакциите на алергии и астма
  • одржување на здравјето и функцијата на крвните садови, регулирање на мастите, шеќерот и метаболизмот во целина.
  • Начин на примена: Дозирање и начин на примена: Се препорачува внес на 10-15мл, 2-3 пати на ден пред oброк, зависно од потребите и состојбата (може да се земе и до 150мл на ден)


  ЦЕНА: Цена на 1 пакување е 995,00 ден
  -пакет (2 + 1 гратис) по цена од 1.990,00 ден.
  Шифра: 300100
  ден 995,00
  i h
  ОПИС
   

  Гелот од Алое Вера е природен додаток на исхраната кој содржи 99,5% концентриран гел од сертифицирано органско алое вера со додаден екстракт од грозје (со антиоксидантот Ресвератрол). Билката алое вера содржи над 240 нутриенти и биоактивни молекули кои имаат научно докажано дејство во одржување на здравјето и метаболизмот, а посебно се издвојуваат позитивните ефекти од конзумирањето на овој производ на работата на органите за дигестија, органите за дишење и имунитетот во целина, а благодарение на ресвератролот и во заштита на крвните садови.

  Гелот од Алое Вера е наменет за сите лица кои имаат проблеми со функцијата  или заболувања на органите од дигестивниот систем (како гастритис, воспаленија на желудникот и цревата, недостаток на ензимска секреција, интолерантост кон храна, опстипација и др.), нарушен имунитет и заболувања на дишните органи (чести бактериски и вирални инфекции на дишните патишта, бронхитис, бронхопневмонии, астма и други заболувања на белите дробови, при алергиски реакции и борба со малигните болести) како и за лица кои имаат потреба од поддршка на здравјето на крвните садови и регулација на целокупниот метаболизам.

   

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ОПИС
   

  Гелот од Алое Вера е природен додаток на исхраната кој содржи 99,5% концентриран гел од сертифицирано органско алое вера со додаден екстракт од грозје (со антиоксидантот Ресвератрол). Билката алое вера содржи над 240 нутриенти и биоактивни молекули кои имаат научно докажано дејство во одржување на здравјето и метаболизмот, а посебно се издвојуваат позитивните ефекти од конзумирањето на овој производ на работата на органите за дигестија, органите за дишење и имунитетот во целина, а благодарение на ресвератролот и во заштита на крвните садови.

  Гелот од Алое Вера е наменет за сите лица кои имаат проблеми со функцијата  или заболувања на органите од дигестивниот систем (како гастритис, воспаленија на желудникот и цревата, недостаток на ензимска секреција, интолерантост кон храна, опстипација и др.), нарушен имунитет и заболувања на дишните органи (чести бактериски и вирални инфекции на дишните патишта, бронхитис, бронхопневмонии, астма и други заболувања на белите дробови, при алергиски реакции и борба со малигните болести) како и за лица кои имаат потреба од поддршка на здравјето на крвните садови и регулација на целокупниот метаболизам.