Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  Аксесоари

  Види како Табела Листа
  Подреди по
  Приказ по страна
  Слика на GOBLIN 4 WHEEL EXECUTIVE OVERNIGHTER CABIN LUGGAGE

  GOBLIN 4 WHEEL EXECUTIVE OVERNIGHTER CABIN LUGGAGE


  Тип на производ: ТОРБА ЗА ПАТУВАЊЕ СО 4 ТРКАЛА
  Капацитет: 40 Л.
  Димензии: ш. 460 mm x в. 410 mm x д. 210 mm со 1 Преграда

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 3.699,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH 4

  SAMSUNG GALAXY WATCH 4


  Димензија на куќиште: 44 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Bluetooth, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 16.499,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 40MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 40MM BT


  Димензија на куќиште: 40 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: GPS, LTE, NFC, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 14.999,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM BT


  Димензија на куќиште: 44 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Bluetooth, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 16.499,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM LTE

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM LTE


  Димензија на куќиште: 44 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Bluetooth, GPS, LTE, NFC, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 14.999,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM LTE

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 44MM LTE


  Димензија на куќиште: 44 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: GPS, LTE, NFC, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 14.999,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 42MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 42MM BT


  Димензија на куќиште: 42 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 20.499,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 42MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 42MM BT


  Димензија на куќиште: 42 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Bluetooth, Wi-Fi
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 20.499,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 45MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 45MM BT


  Димензија на куќиште: 45 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Wi-Fi, Bluetooth, GPS
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 21.999,00
  Слика на SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 46MM BT

  SAMSUNG GALAXY WATCH4 CLASSIC 46MM BT


  Димензија на куќиште: 46 мм
  Материјал на ремен: Силикон
  Екран: Амолед
  Конекции: Wi-Fi, Bluetooth, GPS
  Водоотпорност: Да

  ПРЕД ДА ИЗВРШИТЕ НАРАЧКА ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ПРОВЕРКА НА КОЛИЧИНИ
  ден 21.999,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×25

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 2.200,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 10×50

  Двоглед со висок квалитет по прифатлива / економична цена. Мулти-обложената оптика го зголемува преносот на светлината, што резултира во посветли и поостри слики со високи нивоа на контраст. Елегантно тело со алуминиум покриено со гума што штити од грубо ракување. Прилагодување на диоптер за фино фокусирање. Впечатоци од прсти и врежани логоа за цврст зафат. Ергономски вдлабнатини на палецот и сртот на прстите за дополнителна удобност што не се лизга и лесна за употреба.
  ден 4.400,00
  Слика на ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  ДВОГЛЕД CELESTRON UPCLOSE G2 20×50 PORRO BINOCULAR

  UpClose G2 20×50 Porro Binocular од Celestron има традиционален дизајн на Porro со стакло BAK7 и мулти-обложена оптика. Создавање на искуство за прегледување на јасност и висок контраст. Комбинацијата на објективна големина од 50 мм со зголемување од 20х дава најголема големина на двогледи која може да се ракува без премногу тресење.
  ден 6.599,00
  Слика на КОМПАС LEVENHUK ARMY AC10

  КОМПАС LEVENHUK ARMY AC10


  Карактеристики:

  -Компас со течност, со процеп за вид и размер во милји
  -Две скали: скала во сантиметри и скала во инчи
  -Ниво на меур
  -Формула маса на задниот дел од капакот
  -Стандардна нишка за статив
  ден 799,00
  Слика на КОМПАС LEVENHUK LABZZ CM2

  КОМПАС LEVENHUK LABZZ CM2


  -Компасот Levenhuk LabZZ CM2 е модел на патување од серијата Levenhuk LabZZ за деца.
  -Со овој компас, детето ќе научи да ги користи наједноставните алатки за навигација, да се движи по мапата, да бара локации и ќе може да ја најде најкратката рута до дестинацијата во градот или надвор од него.
  ден 430,00
  Слика на КОМПЛЕТ МИКРОСКОП И ТЕЛЕСКОП LEVENHUK LABZZ MT2

  КОМПЛЕТ МИКРОСКОП И ТЕЛЕСКОП LEVENHUK LABZZ MT2


  Комплетот вклучува: Телескоп и микроскоп
  Телескоп:
  - Окуларот H12,5 mm
  -Окуларот за директно набљудување 18 мм
  -Дијагонално огледало
  -2x оптички визир
  -Десктоп статив
  -Луминисцентни астрономски налепници

  Микроскоп:
  -Подготвени примероци за микроскоп (3 парчиња)
  -Исчистете слајдови (3 парчиња)
  -Чаши за покрив (5 парчиња)
  -Налепници за примерок (5 парчиња)
  -Пластична пипета
  -Скалпер
  -Пинцети
  -Шпатула
  -Игла за дисекција
  -Шишиња со бои (2 парчиња)
  -Шише за лепак
  - Резервни светилки (2 парчиња)
  Упатство за употреба и доживотна гаранција
  ден 5.199,00
  Слика на КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3

  КОМПЛЕТ МИКРОСКОП, ТЕЛЕСКОП И ДВОГЛЕД LEVENHUK LABZZ MTB3


  Комплетот вклучува: Микроскоп, телескоп и двоглед

  Микроскоп:
  -Окуларот 10x
  -Резервна сијалица
  -Празна вијала (3 парчиња)
  -Исчистете слајдови (3 парчиња)
  -Чаши за покрив (3 парчиња)
  -Налепници за примерок (3 парчиња)
  -Скалпер
  -Шпаткла
  -Пинцети
  -Игла за дисекција

  Телескоп:
  -Окуларот 5 мм
  -Окуларот 10 мм
  -Оптички визир со зголемување од 2x
  -Дијагонално огледало
  -Алиминиумски статив

  Двоглед:
  -Мека торба
  -Крпа за чистење
  -Тенка лента
  ден 6.499,00
  Слика на КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 55*40*20 cm

  КУФЕР СО 2 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 55*40*20 cm


  Боја: Tемно сина

  Тркала: 2

  Материјал: 600D полиестер и 1690D полиестер

  Димензии: 55 x 40 x 20 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 11.199,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - AMERICAN TOURISTER FUNSHINE 66*43*27 CM

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - AMERICAN TOURISTER FUNSHINE 66*43*27 CM


  Капацитет: 63,5 л

  Тркала: 4

  Материјал: Полиестер

  Димензии: 66*43*27 CM (ширина x висина x длабочина)
  ден 6.899,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 52*31*75 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 52*31*75 cm


  Капацитет: 102 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: Полипропилен

  Димензии: 52 x 31 x 75 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 17.550,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 69*49*29 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE 69*49*29 cm


  Капацитет: 79 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: Полипропилен

  Димензии: 49 x 69 x 29 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 16.450,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 66*44*28 CM

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE BASE BOOST 66*44*28 CM


  Капацитет: 67.5 / 73.5 L

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 66 x 44 x 28 cm (ширина x висина x длабочина)
  ден 13.199,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER 55*40*20 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER 55*40*20 cm


  Капацитет: 40 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 55 х 40 х 20 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 13.699,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 66*44*28 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 66*44*28 cm


  Капацитет: 68 / 73,5 Л.

  Тркала: 4

  Материјал: 100% Полиестер

  Димензии: 66 х 44 х 28 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 14.799,00
  Слика на КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 78*48*31 cm

  КУФЕР СО 4 ТРКАЛА - SAMSONITE POPSODA SPINNER EXPANDABLE 78*48*31 cm


  Капацитет: 105 / 112,5 Л.
  Тркала: 4
  Материјал: 100% Полиестер
  Димензии: 78 х 48 х 31 см (ширина x висина x длабочина)
  ден 15.899,00
  Слика на ЛУПА LEVENHUK LABZZ МG1 СО КОМПАС

  ЛУПА LEVENHUK LABZZ МG1 СО КОМПАС


  -Лупата „Levenhuk LABZZ МG1“ со компас е оптички уред што им е потребен на сите млади истражувачи.
  -Лупата обезбедува зголемување до 8x.
  -Покрај тоа, мал компас вграден во рачката ќе го научи младиот научник да се движи по главните точки и да го најде патот до непознати места.
  ден 500,00
  Слика на ЛУПА LEVENHUK LABZZ МG3 СО КОМПАС

  ЛУПА LEVENHUK LABZZ МG3 СО КОМПАС


  -Зголемувачот има две леќи – со 3х и 8х зголемување.
  -Двете леќи се направени од акрилик и даваат детални и јасни слики.
  -Поголемата леќа ќе ви помогне да читате или прегледувате фотографии.
  -Помалиот е идеален за проучување на мали предмети. Рачката на лупата има вграден механички компас со главни точки и дигитална вага.

  -Рачката и рамката на лупата се изработени од пластика отпорна на удари.
  ден 690,00
  Слика на ЛУПА ЗА ГЛАВА LEVENHUK ZENO VIZOR G3

  ЛУПА ЗА ГЛАВА LEVENHUK ZENO VIZOR G3


  Карактеристики:

  -Лупа со двогледна рамка со дополнителна лента за на глава
  -LED осветлување
  -Пет степени на зголемување
  -Опсег на зголемување 1x – 3,5x
  -Заменливи леќи
  ден 1.199,00
  Слика на ЛУПА ЗА ГЛАВА LEVENHUK ZENO VIZOR H7

  ЛУПА ЗА ГЛАВА LEVENHUK ZENO VIZOR H7


  Карактеристики:

  -Лупа за глава со заменливи леќи
  -Може да се монтираат две леќи истовремено
  -Дополнителна ротирачка леќа за десното око
  -Вграденото осветлување има три LED светла со две нивоа на осветленост
  -Подеслива лента за на глава
  -Се напојува со батерија
  ден 2.199,00
  Слика на НАОЧАРИ ЗА ЗАШТИТА ОД ДИГИТАЛНИ ЕКРАНИ

  НАОЧАРИ ЗА ЗАШТИТА ОД ДИГИТАЛНИ ЕКРАНИ

  ОЧИЛА за заштита од дигитални екрани -намалете ја штетната сина светлина од дигиталните екрани. Главен извор на штетната сина светлина покрај сонцето е и онаа што ја емитираат нашите дигитални екрани. Од телевизори до таблети и компјутери до телефони, постојано сме изложени на неприродна сина светлина. Со носење очила за блокирање на сина светлина, можете да го ограничите количевството на сина светлина што влегува во вашите очи .
  ден 1.500,00
  Слика на НЕСЕСЕР ГАБОЛ 540261
  Слика на ПАРИЧНИК - DELSEY 117091

  ПАРИЧНИК - DELSEY 117091


  • Бренд : Delsey машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 13 × 10 × 2 cm
  ден 5.250,00
  Слика на ПАРИЧНИК - DELSEY 118090

  ПАРИЧНИК - DELSEY 118090


  • Бренд : Delsey машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 12,5 × 9,5 1,3 см
  ден 3.450,00
  Слика на ПАРИЧНИК PIERRE CARDIN 8866 LUKAS07

  ПАРИЧНИК PIERRE CARDIN 8866 LUKAS07


  • Бренд : Pierre Cardin машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  ден 3.250,00
  Слика на ПАРИЧНИК SAMSONITE 54796 60U*09021

  ПАРИЧНИК SAMSONITE 54796 60U*09021


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 10,2 * 12,5 * 2,4 см
  ден 4.950,00
  Слика на ПАРИЧНИК SAMSONITE 54797 60U*09026

  ПАРИЧНИК SAMSONITE 54797 60U*09026


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 11,6 * 9,2 * 1,8 см
  ден 3.650,00
  Слика на ПАРИЧНИК SAMSONITE 60276 60U*09205

  ПАРИЧНИК SAMSONITE 60276 60U*09205


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 13 x 9,7
  ден 3.750,00
  Слика на ПАРИЧНИК SAMSONITE 60319 61 U*09005

  ПАРИЧНИК SAMSONITE 60319 61 U*09005


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 13cm x 10cm x 1cm
  ден 2.950,00
  Слика на ПАРИЧНИК SAMSONITE 60320 61U*09009

  ПАРИЧНИК SAMSONITE 60320 61U*09009


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 13 * 9,5 см
  ден 3.450,00
  Слика на ПАРИЧНИК ЗА КРЕДИТНИ КАРТИЧКИ SAMSONITE 60283 60U*09707

  ПАРИЧНИК ЗА КРЕДИТНИ КАРТИЧКИ SAMSONITE 60283 60U*09707


  • Бренд : Samsonite машки паричник
  • Материјал: Koжа
  • Боја : Црна
  • Димензии: 10cm x 7,5cm x 1cm
  ден 1.990,00
  Слика на ТАШНА ГАБОЛ 535512
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 411940
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 517401
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 517403
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 517606
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 535101
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 535121
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 535311
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 535501
  Слика на ТАШНА ЗА НА РАМО ГАБОЛ 540201