Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  100% PREDATOR PROTEIN 2 KG

  Бренд: Amix

  Predator Protein е одличен 100% протеин од сурутка, одличен состав врз основа на чиста концентрирана сурутка (PCW), избалансирано ниво на амино киселини и ниска содржина на масти. Протеини за спортисти кои бараат значително подобрување на перформансите, енергијата и потребните градливи состојки за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг, има одличен кремаст вкус и е БЕЗ АСПАРТАМ.
  Шифра: 800074
  ден 2.690,00
  i h

  Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.

  Производ кој ќе ви ги обезбеди потребните градежни состојки кои се потребни за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг и има одличен кремаст вкус. Составен е од протеин концентрат од сурутка (WPC) и висока содржина на амино киселини добиени од говедски протеин.

  Високата содржина на L-глутамин ги заштитува мускулите од катаболизам (деградација), го поддржува обновувањето, го зајакнува имунолошкиот систем, ја поддржува хидратацијата на мускулните клетки и го поддржува производство на природниот хормонот за раст.

  Засладен е со SPLENDA® сукралоза и затоа не содржи аспартам, а за максимална искористеност на сите неопходни нутриенти додаден е и моќен патентиран дигестивен мулти-ензимски комплекс DigeZyme®.

  ПРИДОБИВКИ:

  – Содржи висококвалитетен протеин концентрат од сурутка (WPC)

  – Содржи мулти-ензимски комплекс DigeZyme®

  – Амино киселини од говедски протеин

  – Протеини кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса

  – Засладен со Splenda® (БЕЗ АСПАРТАМ)

   

  Препорачана доза: Измешајте 1 мерица (30гр), со 180-250 мл вода или безмасно млеко. Препорачано 1-3 пати на ден, во зависност од дневните потреби од протеини.

  Алергено прерупредување: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, дрво ореви и кикирики.

  Предупредување: Нетреба да го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура до 25 ° C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штета причинета од неправилна употреба или за складирање.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Predator Protein е високо-квалитетна протеинска формула специјално наменета за поддршка на високо протеинска диета. Оваа протеинска формула е особено погодна за бодибилдери и професионални спортисти на кои им се потребни протеински дополнувања секој ден, затоа што тие се сериозни во врска со нивниот тренинг,и кои сакаат да ја зголемат чистата мускулна маса, сила и да се забрза закрепнувањето после интензивниот тренинг.

  Производ кој ќе ви ги обезбеди потребните градежни состојки кои се потребни за раст на чистата мускулна маса, ја поддржува регенерација после тренинг и има одличен кремаст вкус. Составен е од протеин концентрат од сурутка (WPC) и висока содржина на амино киселини добиени од говедски протеин.

  Високата содржина на L-глутамин ги заштитува мускулите од катаболизам (деградација), го поддржува обновувањето, го зајакнува имунолошкиот систем, ја поддржува хидратацијата на мускулните клетки и го поддржува производство на природниот хормонот за раст.

  Засладен е со SPLENDA® сукралоза и затоа не содржи аспартам, а за максимална искористеност на сите неопходни нутриенти додаден е и моќен патентиран дигестивен мулти-ензимски комплекс DigeZyme®.

  ПРИДОБИВКИ:

  – Содржи висококвалитетен протеин концентрат од сурутка (WPC)

  – Содржи мулти-ензимски комплекс DigeZyme®

  – Амино киселини од говедски протеин

  – Протеини кои придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса

  – Засладен со Splenda® (БЕЗ АСПАРТАМ)

   

  Препорачана доза: Измешајте 1 мерица (30гр), со 180-250 мл вода или безмасно млеко. Препорачано 1-3 пати на ден, во зависност од дневните потреби од протеини.

  Алергено прерупредување: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, дрво ореви и кикирики.

  Предупредување: Нетреба да го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го надвор од дофат на деца. Да не се надминува препорачаната дневна доза! Да се чува на температура до 25 ° C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за било каква штета причинета од неправилна употреба или за складирање.

  Ознаки за производ