Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ТАЈНИ НА ЛИДЕРСТВОТО

  Бренд: Publisher

  Автор: Мајкл Хит
  Издавачка куќа: ПАБЛИШЕР
  ИСБН: 9786084569190
  Година на издавање: 2012
  Број на страни: 126
  Димензии: 125X195
  Корица: мека
  Јазик: МК
  Шифра: 100019
  ден 250,00
  i h

  ТАЈНИТЕ НА ЛИДЕРСТВОТО ШТО ГИ УПОТРЕБУВААТ ЕКСПЕРТИТЕ И ВРВНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ. Постигнете брзи резултати со овој едноставен водич низ основите на лидерството Во оваа книга ќе откриете како: да развиете сопствен лидерски стил да ги идентификувате стратешките цели во вашата организација да мотивирате и менаџирате тимови од различна големина да изградите култура на резултати и одговорност да водите во услови на криза

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  ТАЈНИТЕ НА ЛИДЕРСТВОТО ШТО ГИ УПОТРЕБУВААТ ЕКСПЕРТИТЕ И ВРВНИТЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ. Постигнете брзи резултати со овој едноставен водич низ основите на лидерството Во оваа книга ќе откриете како: да развиете сопствен лидерски стил да ги идентификувате стратешките цели во вашата организација да мотивирате и менаџирате тимови од различна големина да изградите култура на резултати и одговорност да водите во услови на криза

  Ознаки за производ