Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ОПРА

  Бренд: Арс Либрис

  Автор: Кити Кели
  Издавачка куќа: Арс ЛИБРИС
  ИСБН: 978-608-229-379-0
  Година на издавање: 2013
  Број на страни: 579
  Димензии: 117х190
  Корица: тврда
  Јазик: МК
  Шифра: 100036
  ден 750,00
  ден 637,00
  i h

  Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Кејли, со својата психолошка проникливост и истражувачки дух успеа да напише книга што ќе го изненади и восхити секој читател.

   

  „Резултатот [од истражувањето на Кејли] е беспрекорно анализиран и организиран преглед на несекојдневниот живот на жената што го употреби своето скромно потекло како отскочна штица во самостојната изградба на огромна медиумска империја... Опра e, во секој поглед, една храбра и смела книга“.

  —Лос Анџелес тајмс

   

  „Самата тежина на фактот да се биде познат е аналогна на трудот на Кејли: кули од книги и купишта исечоци... стотици интервјуирани личности... Таа ни ги отвора портите од светот на Опра“.

  —Вашингтон пост

   

  „Биографијата на Кити Кејли за Опра Винфри е како натпревар меѓу Кинг Конг и Гоѕила - само, во случајов - во светот на славните“.

  —Њујоркер

   

  За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.

  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Познатата авторка на биографии Кити Кејли ни дава недотерана слика од приказните на Опра и од нејзиниот живот, каков што таа го водеше - реалниот и вистински живот, прикажувајќи ја Опра во светло во кое ја немаме видено досега. Кејли, со својата психолошка проникливост и истражувачки дух успеа да напише книга што ќе го изненади и восхити секој читател.

   

  „Резултатот [од истражувањето на Кејли] е беспрекорно анализиран и организиран преглед на несекојдневниот живот на жената што го употреби своето скромно потекло како отскочна штица во самостојната изградба на огромна медиумска империја... Опра e, во секој поглед, една храбра и смела книга“.

  —Лос Анџелес тајмс

   

  „Самата тежина на фактот да се биде познат е аналогна на трудот на Кејли: кули од книги и купишта исечоци... стотици интервјуирани личности... Таа ни ги отвора портите од светот на Опра“.

  —Вашингтон пост

   

  „Биографијата на Кити Кејли за Опра Винфри е како натпревар меѓу Кинг Конг и Гоѕила - само, во случајов - во светот на славните“.

  —Њујоркер

   

  За сите подетални информации во врска со содржината и со достапноста на книгата слободно пишувајте на publishing@arslamina.com.

  Ознаки за производ